Treść główna

Produkty Obrabiarki do drewna Maszyny do produkcji palet WYSOKOWYDAJNA LINIA DO ZBIJANIA BLATÓW (DEKLI) DM3-ED  firmy STÖRI MANTEL CZ

WYSOKOWYDAJNA LINIA DO ZBIJANIA BLATÓW (DEKLI) DM3-ED  firmy STÖRI MANTEL CZ

Linia DM3 ED przeznaczona jest przede wszystkim do produkcji dekli paletowych. W odpowiedniej konfiguracji może być wykorzystana do wytwarzani palet dwukierunkowych. Jej główną zaletą jest szybkość pracy. Linia DM3 ED może wyprodukować 6-9 blatów paletowych na minutę. Różni się od linii DM1 tym, że ma inną mechanizację za gwoździarką, odpowiednią do układania blatów paletowych. Linię obsługuje 2 pracowników.

Wysokowydajna linia uniwersalna do produkcji blatów paletowych (dekli) oznaczona symbolem DM3 ED umożliwia zbicie oraz sztaplowanie blatów na siebie w rozmiarach od 700×700 mm do 1500×1500 mm. Wydajność linii do produkcji blatów paletowych, której bazą jest gwoździarka wymaga czynnika ludzkiego, przy wkładaniu materiału do zasobników i w oparciu o jedną zbijarkę daje możliwość produkcji 2000-2500 szt. blatów (pięć desek na wierzchu) na zmianę 8 godzin (przy realnym czasie pracy 7 godzin). W przypadku palet siedmiodeskowych wydajność zmniejszy się o czas podania trzech kolejnych desek.

Skład linii produkcyjnej:

  1. gwoździarka
  2. układarka blatów
  3. przenośnik

Niskie koszty zużycia energii linii DM3 ED

Dzięki zastosowaniu linii produkcyjnej do zbijania dekli paletowych DM3 ED można znacznie obniżyć koszty za energię. Dzięki opatentowanemu elektrycznemu systemowi wbijania gwoździ. System gwoździowania palet wykorzystuje napęd elektromechaniczny i charakteryzuje się najniższym zużyciem energii w swojej klasie. Dodatkowo nie trzeba się już martwić konserwacją i obsługą hydraulicznego systemu zbijania (np. uzupełnianiem, wymianą i utylizacją oleju, nadmiernym hałasem itp.).
Dodatkowe oszczędności zyskuje się na materiałach produkcyjnych w postaci stosowania luźnych gwoździ.

Dzięki temu, że gwoździarki Störi Mantel współpracują z swobodnie rozrzuconymi gwoździami wszystkich dostępnych i odpowiednich typów (w tym gwoździami EPAL), nie ma konieczności płacić za gwoździe taśmowane/układane, które z reguły są droższe. Odpowiednie długości gwoździ wahają się od 27 mm do 57 mm.

Linia do produkcji blatów paletowych DM3 ED

Podstawowe dane techniczne:

wymiary blatówod 700×700 mm do 1500×1500 mm
wysokość blatów30 – 60 mm
wymiary desek wierzchnich:
– szerokość
– grubość
od 60 do 145 mm
od 15 do 30 mm
wymiary desek spodnich:
– szerokość
– grubość
od 60 do 145 mm
od 15 do 30 mm
min odległość między gwoździami25 mm
minimalny rozstaw miedzy skrajnymi deskami600 mm
tolerancja dokładności wbicia gwoździ± 1 mm
zakres długości stosowanych gwoździ 27 – 57 mm
wydajność na zmianę (przy 7 h efektywnej pracy)2000 -2500 blatów
sztaplarka z możliwością regulacji wysokości stosu
transporter łańcuchowy 5 m za sztaplarką
zabezpieczenie na całą technologie3x63A
zużycie mocy na wyprodukowanie 1 szt. (5 desek) – zbijarka6,5 W/szt.
zużycie mocy na wyprodukowanie 1 szt. (5 desek) – sztaplarka2,3 W/szt.
zużycie mocy dla zbijarki podczas 1 godziny pracy3,5 kW/h
zużycie mocy dla sztaplarki podczas 1 godziny pracy1,2 kW/h
Linia do produkcji blatów palet. Pierwsze urządzenie do zbijania desek tzw. gwoździarka. Część linii do produkcji blatów paletowych tzw. przenośnik do dekli gotowych Druga maszyna w linii do produkcji palet. Jej zadaniem jest układanie dekli palet w równe stosy.

Skontaktuj się z nami

Łukasz Misterowicz +48 507 029 320 lukasz.misterowicz@penny.pl