Treść główna

Produkty Obrabiarki do drewna Maszyny do produkcji palet WYSOKOWYDAJNA LINIA DO ZBIJANIA PALET KANTÓWKOWYCH DM1-ED firmy STÖRI MANTEL CZ

WYSOKOWYDAJNA LINIA DO ZBIJANIA PALET KANTÓWKOWYCH DM1-ED firmy STÖRI MANTEL CZ

Linia DM1 od czeskiej firmy Störi Mantel przeznaczona jest do zbijania palet kantówkowych dwukierunkowych, ale w odpowiedniej konfiguracji radzi sobie również z pokrywami palet tzw. deklami, blatami. Jej podstawową zaletą jest szybkość. Linia DM1-ED może wyprodukować 6-9 palet na minutę przy obsłudze 2 pracowników!

Wysokowydajna linia uniwersalna do produkcji palet kantówkowych oznaczona symbolem DM1-ED umożliwia zbicie, znakowanie metodą nadruku oraz sztaplowanie palet dwu i trzy kantówkowych  (na siebie lub w tzw. „kanapkę”) w rozmiarach od 700×700 mm do 1500×1500 mm.
Wydajność linii, której bazą jest zbijarka nie jest uzależniona od czynnika ludzkiego przy układaniu materiału i w oparciu o jedną zbijarkę daje możliwość produkcji 2000 szt. palet kantówkowych (pięciodeskowych) na zmianę 8 godzin (przy realnym czasie pracy 7 godzin).

Oszczędności

Dzięki zastosowaniu linii produkcyjnej do palet DM1 można znacznie obniżyć koszty za energię dzięki opatentowanemu elektrycznemu systemowi wbijania gwoździ.
System gwoździowania palet wykorzystuje napęd elektromechaniczny i charakteryzuje się najniższym zużyciem energii w swojej klasie. Dodatkowo nie trzeba się już martwić konserwacją i obsługą hydraulicznego systemu zbijania (np. uzupełnianiem, wymianą i utylizacją oleju, nadmiernym hałasem itp.).
Dodatkowe oszczędności zyskuje się na materiałach produkcyjnych w postaci używani luźnych gwoździ. Dzięki temu, że gwoździarki Störi Mantel współpracują z swobodnie rozrzuconymi gwoździami wszystkich dostępnych i odpowiednich typów (w tym gwoździami EPAL), nie ma konieczności płacić za gwoździe magazynowane, które z reguły są droższe. Odpowiednie długości gwoździ wahają się od 27 mm do 90 mm.

Rodzaj zbijanych palet

– dwuwejściowe klasyczne
– dwuwejściowe typu Stringer
– blaty/dekle paletowe

Podstawowe dane techniczne

wymiary palet kantówkowych:
szerokość x długośćod 700×700 mm do 1500×1500 mm
wymiary desek:
– szerokość
– długość
od 60 do 145 mm
od 16 do 25 mm
wymiary kantówek:
– szerokość
– długość
od 60 do 145 mm
od 60 do 145 mm
min odległość między gwoździami25 mm
minimalny rozstaw miedzy skrajnymi kantówkami600mm
tolerancja dokładności wbicia gwoździ± 1 mm
zakres długości stosowanych gwoździ27 – 40 mm
wydajność na zmianę (przy 7 h efektywnej pracy)2000 palet kantówkowych
znakowaniemetoda drukowania (transporter + 2 głowice)
obracak o 90°odpowiednia orientacja palety do sztaplowania
obracak o 180°możliwość „zamkowania”, „kanapkowania” palet
transporter łańcuchowy5 m za sztaplarką

Skład linii:

  1. zbijarka gwoździ
  2. obracak palet 90°
  3. obracak palet 180°
  4. sztaplarka do palet
  5. przenośnik do palet
linia do zbijania palet kantówkowych DM1-ED zbijarka gwoździ obracak do palet sztaplarka przenośnik listwowy do sztaplowanych palet palety dwuwejściowe i blaty palet przenośnik łańcuchowy gwoździarka

Skontaktuj się z nami

Łukasz Misterowicz +48 507 029 320 lukasz.misterowicz@penny.pl