Treść główna

Produkty Obrabiarki do drewna Maszyny do produkcji palet MASZYNA DO ZBIJANIA NÓG/ PODSTAW PALET SMLM-4K ED 1500/3000 firmy STöRI MANTEL CZ

MASZYNA DO ZBIJANIA NÓG/ PODSTAW PALET SMLM-4K ED 1500/3000 firmy STöRI MANTEL CZ

Maszyna do nóg firmy Störi Mantel to automatyczne urządzenie do produkcji dolnych części palet drewnianych, zwanych także podstawami lub nogami palet. Działa ona na sprawdzonej zasadzie zbijania elektromechanicznego.

Kluczową cechą maszyny do zbijania nóg jest przyspieszenie całego procesu zbijania palet. Jest to możliwe dzięki szybkości cyklu produkcyjnego oraz możliwości integracji z innymi urządzeniami do produkcji palet. Maszyna może działać razem z piłą poprzeczną lub gwoździarką do palet. Urządzenie do zbijania nóg do palet zaprojektowano w sposób gwarantujący wygodną obsługę całej maszyny przez jednego operatora oraz łatwą konserwację i serwisowanie.

Maszyna do nóg może zbijać podstawy palet o maksymalnej długości nóg od 1 500 mm do 3 000 mm.
Dzięki maszynie do zbijania podstaw palet Störi Mantel można produkować nogi o różnej konstrukcji, zachowując maksymalne bezpieczeństwo pracy.

Maszyna pracuje z blokami pełnymi lub klejonymi i zawsze używa desek o jednakowych wymiarach. W panelu sterowania można ustawić aż 40 programów zbijania płóz. Wystarczy określić ich długość, ilość i rozmieszczenie bloczków oraz wzór zbijania, który zawsze mieści się w tolerancji +/- 1 mm.

Oferowana maszyna znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest szybka i dokładna produkcja palet. Umożliwia on zbicie aż 9 szt. płóz na minutę o parametrach: 1200 mm długości z trzema klockami i nawet czterema gwoździami w jednym klocku.
Całe urządzenie składa się z podstawowych podzespołów:

  • Zasobnika na deski
  • Transportera dla klocka z drewna litego lub lepionego
  • Zasobnika na gwoździe sypane luzem
  • Modułu wbijającego
  • Stołu wyjściowego na gotowe nogi, płozy
  • Systemu zarządzającego całym urządzeniem z pulpitu sterowniczego

Oszczędności

Podobnie jak w innych maszynach wykorzystano system gwoździowania z napędem elektromechanicznym. Dzięki temu nie trzeba martwić się o konserwację i obsługę hydraulicznego systemu zbijania. Cechuje go jeden z najniższych poborów mocy w swojej klasie.
Wszystkie gwoździarki Störi Mantel współpracują z luźnymi gwoździami wszystkich dostępnych i odpowiednich typów, w tym gwoździami EPAL. Nie trzeba niepotrzebnie płacić za gwoździe paskowe, które są znacznie droższe.

Wydajność

Gwoździarka podstawowa do palet dostarcza półprodukty gotowe w odpowiedniej jakości i ilości do skompletowania całej palety. Gotowe nogi umieszcza się w kolejnej gwoździarce, eliminując konieczność ich wcześniejszego przygotowania. Może to przyspieszyć cały proces produkcji palety nawet o 12 sekund/paleta. Maszynę do nóg Störi Mantel można również stosować w operacjach, w których palety są zbijane ręcznie za pomocą pneumatycznych gwoździarek.

Podstawowe dane techniczne:

Wydajnośćdo 9 szt./ min
Prędkość podawania2 m/s
Maksymalny rozmiar3000x150x25 mm
Minimalny rozmiar nogi    600x60x12
Ilość desek w zasobniki (g=20 mm)32 szt.
Maksymalny rozmiar klocka         150x150x100 mm
Minimalny rozmiar klocka paletowego  60x60x60 mm
Pojemność kloców na transporterze (l=100 mm)30 szt.
Długość gwoździ50-70 mm
Zapotrzebowanie mocy3,4 kW
Zapotrzebowanie sprężonego powietrza          250 l/min
Waga maszyny       ~ 2100 kg     
WIDOK POGLĄDOWY CAŁEJ MASZYNY WRAZ Z ZAŁADOWANYMI DESKAMI DO PRODUKCJI PALET.

Skontaktuj się z nami

Łukasz Misterowicz +48 507 029 320 lukasz.misterowicz@penny.pl