Treść główna

PILARKA DO CIĘCIA POPRZECZNEGO UKS 850A firmy STÖRI MANTEL CZ

Pilarka UKS 850A jest pneumatyczną pilarką do cięcia poprzecznego tzw. systemu pchanego, o zwiększonej wydajności. Wyposażona jest w system sterowania stosowany w pilarce o mniejszej wydajności KP 900 A.

Pilarka świetnie sprawdzi się tam, gdzie poza cięciem potokowym przy podawaniu materiału z boku  nie ma potrzeby wycinania wad. Maszyna do cięcia UKS 850A dzieli materiał, również w pakietach, na zadane odcinki. Jest to optymalne rozwiązanie do przygotowywania klocków, desek i lamel, przy produkcji palet i innych opakowań, przy pozyskiwaniu krótkich elementów np. w programie ogrodowym, a także rozcinaniu desek nieobrzynanych.

Piła ta może przerobić średnio 30–33 m3 tarcicy paletowej na zmianę (8 godzin) lub około 23 000 sztuk bloków paletowych. Przy cięciu kłód o długości 5 metrów i średniej objętości 0,25 m3 na kłodę, wydajność wynosi około 5 m3 kłód na godzinę. Pilarka obsługuje jeden pracownik przy zastosowaniu przenośnika poprzecznego, którym materiał do cięcia trafia np. z piły ramowej. Obecność drugiego pracownika determinuje masa i ilość materiału załadowanego na maszynę bez przenośnika poprzecznego.

Części składowe urządzenia:

  • pilarka właściwa, w oferowanej wersji z dociskiem bocznym wahadłowym oraz górnym, wyposażona w program obsługiwany poprzez ekran dotykowy
  • urządzenie podające (popychacz) z serwonapędem
  • gładki stół odbiorczy do ręcznego odbierania pociętego materiału,
  • transporter taśmowy (redler) do odbioru np. ciętych klocków oraz odpadów kawałkowych
  • OPCJA – automatyczny układ odbioru deski i klocka paletowego – układ jest dostosowany do potrzeb klienta pod względem wymiarowym wycinanych elementów.

System automatycznego ładowania

Jest to urządzenie pchające, które porusza się po precyzyjnej szynie liniowej wyposażonej w łożyska. Taka konstrukcja zapewnia długą żywotność prowadnicy liniowej i bardzo precyzyjne pozycjonowanie przedmiotu obrabianego do cięcia.

Zintegrowany docisk boczny i górny

Zapewnia pewne mocowanie materiału podczas cięcia, zarówno do stołu roboczego, jak i do tylnego wspornika. Zapewnia to precyzyjne, prostopadłe cięcia bez niezamierzonego ruchu materiału.

Przejrzysty wyświetlacz dotykowy LCD

Umożliwia łatwe i wygodne sterowanie maszyną. Poszczególne elementy sterujące są dobrze widoczne, zmniejszają zmęczenie oczu operatora i zapewniają doskonały przegląd. Maksymalna ergonomia i zaprojektowane oprogramowanie zapewniają pełną kontrolę nad maszyną.

Stół roboczy na wejściu przed cięciem

Umożliwia operatorowi wygodne sortowanie i przygotowanie materiału, który następnie podaje do strefy załadunku. Eliminuje to przestoje podczas pracy piły i uciążliwego przenoszenia materiału. Stół posiada klapę zabezpieczającą na końcu, która zapobiega niezamierzonemu wyrzuceniu materiału poza zasięg operatora.

Podstawowy stały stół na wyjściu po cięciu

Długość stołu wynosi 2m, ale jest częściowo pokrywa go obszar cięcia. Operator może bezpiecznie usuwa cięty materiał, nie narażając się na ryzyko przecięcia, odprysków lub zranienia tarczą tnącą. Nachylenie stołu wynosi 8°. Jeżeli piła wyposażona jest na wejściu w przenośnik poprzeczny, nachylenie stołu wynosi 0°.

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE

moc silnika piły11 kW
tarcza piłowaØ 600 x 80 mm
min długość wyrobupraktycznie nieograniczona (ostatni el. 50 mm)
dokładność cięcia  +/- 0,5 mm
prędkość posuwu do cięcia         do 90 m/min
szerokość ciętegomax 740 mm
wysokość ciętego        max 180 mm
wydajność przy prezentowanych parametrachdo 50 m3/zmianę
zapotrzebowanie sprężonego powietrza0,8 MPa (200 l/min)
króćce odciągu trocin2 x ø 120 mm
zdjęcie poglądowe pilarki uks850 automat w całości.

Skontaktuj się z nami

+48 71 314 12 11 biuro@penny.pl