Treść główna

Produkty Obrabiarki do drewna Pilarki optymalizujące PILARKA OPTYMALIZUJĄCA DO CIĘCIA POPRZECZNEGO KP 500 OPTIM firmy STÖRI MANTEL CZ

PILARKA OPTYMALIZUJĄCA DO CIĘCIA POPRZECZNEGO KP 500 OPTIM firmy STÖRI MANTEL CZ

Pilarka znajduje zastosowanie przy dokładnym cięciu materiału drzewnego, w produkcji paletowej, meblach, podłogach i itp. Preferowane cięcie to cięcie pakietów desek.

     Całe urządzenie składa się z :

  • stołu na wejściu jako stanowiska dla osoby wkładającej listwy,
  • zespołu czytająco-pomiarowego z popychaczem z systemem pozycjonowania. Pozwala to na uzyskanie dokładności cięcia  +/- 0,4 mm (opcja +/- 0,2 mm), oraz gwarancję prostopadłości cięcia,
  • pilarki właściwej z ramieniem docisku pneumatycznego przed piłą,
  • komputera sterującego z oprogramowaniem
  • stołu wyjściowego gładkiego – 2 mb.

Zaletą maszyny jest duża elastyczność w zakresie wymiarów wejściowych i wyjściowych obrabianego materiału. Obsługa piły jest intuicyjna, a specjalne oprogramowanie ułatwia programowanie i wprowadzanie parametrów cięcia.

Optymalizacja długości

Funkcja ta polega na minimalizacji odpadów i maksymalizacji uzysku asortymentu. Włożony materiał jest skanowany optycznie przez podajnik i automatycznie precyzyjnie układany do pocięcia na określone długości wybranego programu. System optymalizacji zawsze priorytetowo traktuje najdłuższe możliwe cięcie, które zmieści się we wprowadzanym materiale. Piła automatycznie mierzy długość każdego wkładanego elementu, dzięki czemu nie ma konieczności wstępnego sortowania materiału według rozmiaru.

W przypadku zaznaczonych wad podajnik dzieli optycznie materiał na poszczególne części- od wady do wady. Następnie te części są ponownie oddzielnie optymalizowane pod względem długości. Jeśli wycięty kawałek nie mieści się w minimalnej długości programu, idzie na marne. W wybranym programie można ustawić automatyczne wykończenie przodu i tyłu.

Optymalizacja jakości – odpady

Istota tej funkcji polega na tym, że operator wizualnie ocenia wycięty element i za pomocą specjalnej kredy zaznacza miejsca z ubytkami, które należy wyciąć, rysując dwie prostopadłe linie. Podajnik ze specjalną optyką przesuwa się nad ciętym materiałem i rejestruje aktualne pozycje (znaki kredą) niezbędnych cięć. Powstałe elementy o różnej długości (od wady do wady) optymalizuje się automatycznie pod względem długości. Następnie cięte są na wymagane długości zgodnie z programem cięcia za pomocą oprogramowania.

Podstawowe dane techniczne

max przekrójw zależności od stosowanych pił
min długość wyrobupraktycznie nieograniczona (ostatni element      
z działającym dociskiem w strefie piły – 50 mm)
średnica piły tnącejø 500 ÷ 550 mm
dokładność podawania materiału do cięcia± 0,3 mm
moc silnika napędowego piły5,5 kW
prędkość posuwudo 120 m/min
wydajność (optymalizacja pojedynczej listwy)350 mb/h
zapotrzebowanie sprężonego powietrza0,8 MPa (200 l/min)
króciec odciągu trocinø 120 mm
pulpit sterowniczykolorowy ekran LCD Touch Screen 12″

Piła ta może przerobić średnio 300 mb/h (dla materiału o długości 4 m przy 8 cięciach).

Pilarkę może obsługiwać jeden lub dwóch pracowników, w zależności od rodzaju obrabianego materiału.

Zdjęcie poglądowe maszyny KP 500 OPTIM w całości.

Skontaktuj się z nami

Łukasz Misterowicz +48 507 029 320 lukasz.misterowicz@penny.pl