Treść główna

Produkty Obrabiarki do drewna Pilarki optymalizujące PILARKA OPTYMALIZUJĄCA DO CIĘCIA POPRZECZNEGO SZEROKIEGO MATERIAŁU  UKS 850 OPTIM firmy STÖRI MANTEL CZ

PILARKA OPTYMALIZUJĄCA DO CIĘCIA POPRZECZNEGO SZEROKIEGO MATERIAŁU  UKS 850 OPTIM firmy STÖRI MANTEL CZ

Pilarka UKS 850 OPTIM firmy STÖRI MANTEL jest pneumatyczną pilarką poprzeczną o znacznej wydajności. Wyposażona jest w system sterowania OPTIM powszechnie stosowany w optymalizerkach typu KP900 EASY CAT lub KP 500 OPTIM tego producenta. Ruch wahadłowy wrzeciona z tarczą piłową pozwala na cięcie dużego przekroju stosunkowo małą średnicą tarczy piłowej. Na popychaczu zainstalowana jest kamera, która czyta kreski znaczenia wad i klas.

Według potrzeb związanych z posuwaniem desek nieobrzynanych przewidziano modyfikację popychacza. Uzupełniono go o pneumatyczny górny docisk zębaty, który trzyma deskę i gwarantuje jej równomierny przesuw. Daje to pewność, że kolejne cięcia będą równoległe i zostanie zachowana dynamika pracy bez zmniejszenia precyzji.

Na wyjściu znajduje się stół o szerokości 800 mm i długości 4000 mm. Z tego stołu obsługa ręcznie odbiera i sortuje pocięty materiał.

Podstawowe moduły Pilarki UKS 850 OPTIM 

  • Pilarka właściwa UKS 850 z dociskiem górnym nad piłą. Wyposażona w listwy zębate pewnie trzymające deskę w czasie cięcia oraz w program SM OPTIM obsługiwany ekranem dotykowym 12″;
  • Urządzenie podające o długości  odpowiedniej  dla max długości deski  3200 mm. Urządzenie to uzbrojone jest w popychacz podnoszony w czasie ruchu powrotnego oraz napęd serwo i  zaciski, które ustalają położenie deski. Dodatkowo przewidujemy docisk boczny przed wejściem, który można wyłączyć w czasie pracy na materiale nieobrzynanym. Stół poziomy można podnosić.
  • Poprzeczny transporter łańcuchowy na wejściu podającego deski na stół pilarki. Szerokość 3000 mm (rozstaw 3 łańcuchów symetryczny). Jeden  rząd  wysuwnych  zderzaków .
  • Stół stały pomocniczy o  długości 4000 mm i szerokości 800mm. Obsługa odbiera  i sortuje pocięty materiał ręcznie

Pilarka poprzeczna UKS 850 Optim służy do wycinania defektów i optymalizacji długości. Jest to odpowiednie rozwiązanie dla firm zajmujących się obróbką drewna litego o większych gabarytach. Wydajność maszyny można określić poprzez obliczenia na podstawie informacji o obrabianym materiale. Pilarkę może obsługiwać jeden lub dwóch pracowników, w zależności od rodzaju obrabianego materiału.

Pilarka optymalizująca UKS 850 Optim nadaje się do produkcji nastawionej na precyzję cięcia, minimalizację strat drogiego materiału, szybkość oraz bezpieczeństwo pracy. Zaletą maszyny jest szeroki zakres cięcia. Obsługa piły jest intuicyjna, a specjalne oprogramowanie ułatwia programowanie i wprowadzanie parametrów cięcia.

UKS 850 Optim posiada rozszerzone możliwości mechanizacji na wyjściu.

Optymalizacja jakościowa – odpady

Istota tej funkcji polega na tym, że operator wizualnie ocenia wycięty element i rysuje specjalną kredą dwie prostopadłe linie. Znaczenia te wyznaczają obszary z defektami, które należy wyciąć. Przesuwając skaner ze specjalną optyką po ciętym materiale, rejestruje się aktualne pozycje (pociągnięcia kredą) niezbędnych cięć. Powstałe kawałki o różnej długości (od wady do wady) optymalizuje się automatycznie pod względem długości i przycina na żądaną długość zgodnie z programem cięcia.

 Optymalizacja długości

Funkcja minimalizuje straty i maksymalizuje uzysk asortymentu. Materiał wkłada się i skanuje optycznie skanerem oraz automatycznie precyzyjnie układa się do cięcia zgodnie z określonymi długościami wybranego programu. System optymalizacji zawsze priorytetowo traktuje cięcie najdłuższej określonej długości, która pasuje do wstawianego materiału. Piła automatycznie mierzy długość każdego wkładanego elementu, dzięki czemu nie ma konieczności wcześniejszego sortowania materiału według rozmiaru. Materiał, który ma wady dzieli się optycznie na poszczególne części (od wady do wady), a te części są ponownie indywidualnie optymalizowane pod względem długości. W wybranym programie można ustawić automatyczne wykończenie przodu i tyłu.

Podstawowe dane techniczne

Moc silnika napędowego  piły11,0  kW
Tarcza piłowaØ 550 x 80 mm ( max Ø600×80)
Sterowanie poprzez ekranTOUCH SCREEN   12
Dokładność cięcia +/- 0,5 mm (dla deski n/o +/- 2 mm)
Prędkość posuwu do cięciamax  do 120 m/min
Max długość wkładanej deski3200 mm
Szerokość ciętych desek (patrz diagram cięcia)          max 740 mm
Wysokość ciętych desek  (patrz diagram cięcia)max 150 mm dla piły ø 550 mm
Wydajność ( dla deski 30x350x5000 mm i 6 cięć)ok. 350 mb / h
Lewe wykonanieprzepływ desek z prawej na lewą stronę
Obsługa       1 – 2 osobowa (zależnie od długości i wagi wkładanych desek)
Poglądowe zdjęcie maszyny UKS 850 OPTIM w całości.

Skontaktuj się z nami

Łukasz Misterowicz +48 507 029 320 lukasz.misterowicz@penny.pl