Treść główna

Porady Ciekawostki Dary natury – kora magnolii

Dary natury – kora magnolii

Natura daje nam na co dzień bardzo cenne i niezwykle wartościowe dary. Wystarczy się tylko rozejrzeć i zechcieć po nie sięgnąć, a wszystko co jest nam niezbędne dla zdrowia i urody znaleźć można wśród otaczających nas drzew, krzewów i roślin.
Jednym z takich dobroczynnych drzew jest magnolia. Jej kwitnienie przypada na początek wiosny. Jest drzewem pięknym, urokliwym i trochę tajemniczym. Ma egzotyczne pochodzenie i piękny, delikatny zapach. Kora magnolii, podobnie jak jej pozostałe elementy ma bardzo wiele leczniczych i prozdrowotnych właściwości, na które warto zwrócić uwagę.

kora magnolii, magnolia

Kora magnolii – właściwości

Przede wszystkim, kora magnolii ma ogromne działanie przeciwzapalne, rozluźniające i przeciw utleniające. Jeżeli chodzi o działanie przeciwzapalne, to preparaty powstające z kory magnolii, głównie herbatki i suplementy diety doskonale oczyszczają organizm, likwidują infekcje i zapobiegają rozszerzaniu się zapalanie. Kora magnolii działa uspokajająco. Wpływa na poprawę nastroju, działa rozluźniająco, antystresowo i antydepresyjnie. Jest nie tylko uspokajająca, ale również łagodząca i kojąca.

Zobacz także: Kora brzozy

Działa przeciw utleniająco. Niektórzy dostrzegają także jej pozytywne działanie wśród osób cierpiących na nowotwory. Choć to ostatnie nie zostało naukowo potwierdzone. Kora magnolii jest doskonała na sytuacje spadku energii, na bóle głowy, napięcie mięśniowe, bóle menstruacyjne i w przypadku bezsenności. Jest bardzo uniwersalna i niezwykle korzystna zdrowotnie.

kora magnolii, magnolia

Nie można też pominąć jeszcze jednego aspektu. Mimo swojego działania antydepresyjnego i antystresowego kora magnolii nie ma właściwości uzależniających. Jej stosowanie, nawet długotrwałe nie powoduje, że się do niej przyzwyczajamy, że się przywiązujemy. W każdej chwili można ją odstawić bez żadnych trudności, kłopotów i skutków ubocznych.

Zobacz także: Kora dębu

Kora magnolii a toksyny

Badania dotyczące toksyn zawartych w korze magnolii wykazały, że ich obecność jest jedynie śladowa i nie wywierają one żadnego wpływu na osoby spożywające suplementy diety z tym składnikiem. Jest to jej dodatkowa zaleta i czynnik powodujący, że warto się zainteresować magnolią i zacząć wykorzystywać jej dobroczynne i prozdrowotne właściwości.