Treść główna

Porady Ciekawostki 6 powodów do zainwestowania w drewno w domu

6 powodów do zainwestowania w drewno w domu

Drewno od tysiącleci jest jednym z najczęściej używanych w budownictwie materiałów. Pomimo rozwoju technologi i powstania nowych tworzyw, nadal sięgamy po nie w najróżniejszych zastosowaniach. Nie dzieje się tak jednak bez powodu – drewno ma przecież mnóstwo zalet. Oto niektóre z nich.

drewno w domu

1. Po pierwsze – świetnie wygląda

Wykonane z drewna meble, rzeźby i inne ozdoby po prostu doskonale się prezentują. Niezależnie od tego, czy mowa o klasycznych wnętrzach, czy też mieszkaniach urządzonych bardziej nowocześnie. Właśnie dlatego w meblarstwie i wnętrzarstwie drewno nadal nie ma sobie równych wśród pozostałych materiałów.

drewno w domu

2. Kupujesz drewno – dbasz o środowisko

W przeciwieństwie do coraz powszechniejszych tworzyw sztucznych, drewno jest materiałem w stu procentach ekologicznych. Nie zawiera szkodliwych dla środowiska naturalnego substancji, co pozytywnie wpływa również na nasze zdrowie. Zobacz: Meble ekologiczne.

3. Z drewnem czujesz się lepiej

Chodzi tu nie tylko o wspomniany już aspekt zdrowotny. Wnętrza, w których wystroju dominuje drewno są wszak znacznie przytulniejsze, a to z kolei automatycznie przekłada się na nasze lepsze samopoczucie. Wrażenia dotykowe, wygląd, a nawet zapach – to wszystko ma ogromne znaczenie.

drewno w domu

4. Reguluje mikroklimat i poziom wilgoci

Właściwości higroskopijne drewna sprawiają, że jego używanie przyczynia się do zmniejszenia poziomu wilgotności w naszym mieszkaniu. W przypadku zaś, kiedy powietrze stanie się zbyt suche, drewno odda zgromadzoną wcześniej wilgoć.

5. Drewno dla alergików

Drewniane podłogi czy meble z litego drewna sprawdzą się w mieszkaniu, w którym domownik lub domownicy mają problemy z alergią. Drewno jest materiałem naturalnym i hipoalergicznym. Jedyne na co trzeba zwracać uwagę, to środki do konserwacji drewna. Należy wybierać te ekologiczne. Alegikom w domu z drewnem z pewnością będzie żyło się lepiej.

6. Może wytrzymać setki lat

Drewniane meble bez trudu znoszą upływ czasu – kupując je, możemy liczyć na to, że zostaną z naszą rodziną przez kilka pokoleń. Aby się jednak tak stało, musimy o nie prawidłowo zadbać, regularnie je konserwując i na bieżąco dokonywać niezbędnych, drobnych napraw.

Zdjęcie: Crinklecrankle.