Treść główna

Porady Ciekawostki Drewno w nowoczesnej sypialni

Drewno w nowoczesnej sypialni

Drewno jest bardzo popularnym surowcem wykorzystywanym w aranżacji wnętrz. Zapewne nie dzieje się tak bez powodu – wśród wielu zalet tego materiału na szczególną uwagę zasługuje jednak jego uniwersalność. Drewniane meble sprawdzą się zarówno w tradycyjnych wnętrzach, jak i nowocześnie urządzonych pomieszczeń. Na potwierdzenie tych słów podać można jeden przykład – nowoczesne sypialnie, w których króluje drewno.

nowoczesna sypialnia

Jakie drewno wybrać?

Przy wyborze odpowiednich gatunków drewna i jego właściwym wykończeniu drewno świetnie wpasuje się w nowoczesny wystrój tego miejsca i będzie idealnie komponowało się z innymi jego elementami. Aby móc cieszyć się dobrze wyglądającą i w pełni funkcjonalną sypialnią powinniśmy dużą wagę przyłożyć do wyboru drewna, z którego wykonane zostaną znajdujące się w niej meble.

nowoczesna sypialnia

Warto zainteresować się przede wszystkim olchą, dębem czy czereśnią – gatunki te charakteryzują się świetnym wyglądem, w pełni pasującym do wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu. Ważne jest, by wszystkie meble wykonane były z litego drewna – w przeciwieństwie do wszelkiego rodzaju płyt meblowych, lite drewno jest bowiem nie tylko bardziej wytrzymałe, ale również wygląda bez porównania lepiej. Takie drewno doskonale sprawdzi się przy produkcji łóżka, szaf, stolików nocnych, toaletki, konsoli, komód czy podłogi – to właśnie te elementy w nowoczesnych sypialniach najczęściej wykonuje się z drewna.

Ważną sprawą jest również sposób wykończenia wspomnianych mebli drewnianych – możemy zdecydować się na drewno o surowym wyglądzie bądź też przetworzone na większą skalę. Jeśli zależy nam na eleganckim i nowoczesnym wystroju sypialni, na pewno lepiej będzie, jeśli zdecydujemy się na drewno przetworzone – znacznie lepiej będzie ono pasować do pozostałych sprzętów i akcesoriów. Oczywiście, nie znaczy to, że surowo wyglądające drewno się nie sprawdzi – wymagać to będzie od nas jednak większych nakładów kreatywności przy urządzaniu tego pomieszczenia.

nowoczesna sypialnia

Uniwersalne drewno

Jak wspomniane zostało na początku artykułu, wielką zaletą drewna jest uniwersalność – dlatego też materiał ten można śmiało łączyć z innymi. Doskonale będzie się on prezentował razem z metalem, szkłem czy tkaninami, dzięki czemu nasza sypialnia nabierze niepowtarzalnego, pełnego nowoczesnego uroku blasku. Coraz popularniejszym trendem staje się ostatnimi czasy łączenie nie tylko materiałów, ale również różnych stylów – wspomnieć tutaj wystarczy o znakomicie współgrających ze sobą tradycyjnych i nowoczesnych rozwiązaniach w aranżacji wnętrz. Na przykład, łóżko drewniane z rzeźbionymi elementami, charakterystycznymi dla starej szkoły urządzania wnętrz będzie pięknie prezentowało się także w nowoczesnej sypialni – wystarczy jedynie wybrać pasujący wzór.

Ceny drewnianych elementów sypialni są naprawdę różne i wiele zależy od gatunków drewna – niektóre z nich są tanie, podczas gdy zakup innych wiąże się ze sporymi wydatkami.
Zdjęcia Mirage floors, Mazzali

Zobacz także: Kuchnia drewniana