Treść główna

Porady Ciekawostki Jak zrobić ozdoby choinkowe z drewna?

Jak zrobić ozdoby choinkowe z drewna?

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Jeden z najpiękniejszych okresów w każdym roku, gdy w rodzinnym gronie możemy spędzić kilka miłych dni. Tradycją świąt Bożego Narodzenia jest oczywiście strojenie choinki, która powinna znaleźć się w każdym domu. Co znajdzie się na choince? To jakie ozdoby na choince zdecydujemy się założyć będzie zależało tylko i wyłącznie od nas. bożonarodzeniowe ozdoby, które obecnie są nam oferowane są różnorakie i wśród nich każdy może znaleźć coś interesującego.

ozdoby z drewna, ozdoby na choinkę


Warto tutaj jednak powiedzieć, że szczególnie piękne będą ozdoby świąteczne w stylu zrób to sam. Wkładając w przygotowanie ozdób nieco swojej pracy zagwarantujemy sobie dużo przyjemnych chwil i satysfakcji, że udało się przygotować coś we własnym zakresie. Można tutaj zdecydować się między innymi na ozdoby z drewna, które w dużej mierze można wykonać we własnym zakresie.

Figurki z drewna

Drewno jest materiałem, który daje nam ogrom możliwości. Z płaskich listewek przygotować można piękne figurki reniferów, Mikołaja czy gwiazdki, następnie według własnego uznania można je pomalować farbą.

ozdoby z drewna, ozdoby na choinkę

Bombki z drewna

Jednocześnie wykonać można specjalne bombki z drewna, które mogą przybrać wiele interesujących kształtów a także zdobień. Ozdoby drewniane na choinkę charakteryzują się ciekawym wyglądem a jednocześnie dużą wytrzymałością w stosunku do tradycyjnych bombek ze szkła.

ozdoby z drewna, ozdoby na choinkę

Niezbędne narzędzia i materiały

Jeśli decydujemy się na taką formę drewnianych ozdób musimy posiadać odpowiedni sprzęt do ich wykonania. Małe pilarki, szlifierki czy ściernice będą elementem niezbędnym do przygotowania takich ozdób. Jednocześnie należy mieć odpowiedni pomysł oraz dryg do wykonania takich małych elementów. Przydadzą się także farby, kleje czy lakiery oraz drobne ozdoby (materiały, brokat, itp.)

ozdoby z drewna, ozdoby na choinkę

Inne pomysły na bożonarodzeniowe ozdoby

Nie wszystkie osoby mają jednak odpowiednie techniczne zdolności, by samodzielnie wykonać ozdoby drewniane na choinkę w postaci wyciętych z drewna elementów. Jednak i takie osoby mogą we własnym zakresie przygotować interesujące ozdoby. Do najciekawszych pomysłów można zaliczyć między innymi malowanie szyszek na kolory: złoty, srebrny czy biały, a także przygotowanie specjalnych szklanych bombek przeźroczystych, w których umieścimy małe gałązki świerku, fragmenty mchu i inne bogactwa lasu. Można również przygotować ciekawe ozdoby z pociętych kawałków gałązek, w których w środku umieści się nić a z zewnątrz ozdobi brokatem czy pomaluje.

ozdoby z drewna, ozdoby na choinkę

Pomysłów jest więc ogrom i każdy znajdzie taki, który sam będzie mógł zrealizować. Jeśli zaś chodzi o wykorzystywane drewno to wybierać należy elementy suche, które będą łatwe w obróbce a jednocześnie nie zaczną gnić. Jeśli kupujemy drewno to jedynie w specjalistycznych sklepach, które mają dobre materiały. Drewno obrabiamy za pomocą specjalnych maszyn. Najlepsze będą pilarki i szlifierki, które umożliwią dokładną obróbkę z zachowaniem wszystkich szczegółów. Jeśli więc mamy trochę czasu i ochoty możemy samemu wykonać piękne ozdoby i w ten sposób powstanie choinka z drewna, która będzie świetnie wyglądać i cieszyć nasze oczy oraz oczy naszych gości.

Zdjęcia: birchandbirdcraftbits, etsy