Treść główna

Porady Pakowanie towarów Jaka jest różnica pomiędzy BO-51 a BO-6F?

Jaka jest różnica pomiędzy BO-51 a BO-6F?

 Urządzenia do pakowania BO-51 i BO-6FBO-51 i BO-6F są to urządzenia do pakowania taśmami stalowymi w sposób bezspinkowy. Oba urządzenia wykorzystują ten sam system spinania taśmy, a ich podstawowe elementy są identyczne. Ich głównymi różnicami są, waga oraz budowa.

Urządzenie BO-6F jako rozwinięciem urządzenia BO-51 jest o niecałe pół kilograma lżejsze, czyli o jakieś 10% masy. Waga ta została uzyskana przez zmniejszenie ilości części zamiennych – dzięki czemu urządzenie jest także tańsze w dalszej eksploatacji. Drugą przewagą BO-6F jest jego budowa.

Dzięki specjalnemu kształtowi to urządzenie jest ergonomiczne i wygodne. Te dwie największe zalety sprawiają, że BO-6F jest niezwykle poręcznym urządzeniem i przy stałej pracy jest dużo wygodniejsze dla pracownika.

Dzięki lekkości i ergonomii skraca się czas pracy, co za tym idzie można opasać więcej pakowanych elementów, palet. Również budowa podstaw tych urządzeń się różni. Podstawa BO-51 jest skręcana, zaś podstawa BO-6F jest wykonana z jednego, litego kawałka materiału dzięki czasu zapewnia większą sztywność. Dzięki wykorzystaniu tych samych systemów i technologii oba te urządzenia są równie niezawodne.