Treść główna

Porady Pakowanie towarów Jaki jest najlepszy system spinania taśmami ciężkich elementów metalowych na paletach?

Jaki jest najlepszy system spinania taśmami ciężkich elementów metalowych na paletach?

Taśma poliestrowaNasza firma posiada w swojej ofercie taśmy stalowe i poliestrowe, które służą do zabezpieczania ciężkich lub bardzo ciężkich ładunków. Taśmy stalowe występują w rozmiarach 13 x 05, 16 x 05, 19 x 06, 19 x 08, 24 x 08, 32 x 08, 32 x 1,0 mm. Do ciężkich elementów najlepiej zastosować taśmy w szerokościach 19, 24, 32 mm. Przy dużych masach, taśmy stalowe łączymy za pomocą spinki. Służą do tego urządzenia ręczne, typu napinacz NP-2, oraz kleszcze UK-2. Istnieją także urządzenia pneumatyczne, które spinają wykorzystując sprężone powietrze. Dobór taśmy stalowej, najlepiej powierzyć specjaliście, który weźmie pod uwagę takie uwarunkowania jak: wysokie składowanie, ochrona przed uszkodzeniami bandowanego towaru, rodzaj spinki. Taśma stalowa powinna być certyfikowanym produktem, spełniającym określone normy wytrzymałościowe na tzw. zrywanie. Certyfikat powinien określać gatunek taśmy i jej sposób zabezpieczenia przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi (dot. taśm lakierowanych i ocynkowanych).
Alternatywą dla taśm stalowych są taśmy poliestrowe o symbolach WG, CC. Taśmy te występują w szerokościach 13, 16, 19, 25, 32 mm i wykazują podobną wartość na zrywanie w stosunku do taśm stalowych. Zaletą tego rodzaju taśm jest bezpieczeństwo pracy. Taśmy te nie mają ostrych krawędzi, jak taśma stalowa i nie sprężynują w czasie pakowania. Taśmy poliestrowe zapinamy za pomocą zapinki drucianej o odpowiednim rozmiarze. Do zapinania szerokich taśm poliestrowych służy napinacz o symbolu H-26, H-27.

Podsumowując temat i odnosząc się do pytania, dobór taśmy, urządzenia i sposobu pakowania ciężkich materiałów, należy pozostawić doświadczonej osobie. Wiedza i zaangażowanie naszych specjalistów ds. sprzedaży rozwiąże dylemat; jaki jest najlepszy system spinania ciężkich elementów ?