Treść główna

Porady Pakowanie towarów Jakie są koszty eksploatacyjne półautomatu EXS-206 ?

Jakie są koszty eksploatacyjne półautomatu EXS-206 ?

Półautomat EXS-206EXS-206 to popularny półautomat do opasywania ładunków przy użyciu różnego rodzaju taśm polipropylenowych o szerokości od 5-15mm. i ciężarze do 50kg. EXS-206 ma solidną i zwartą konstrukcję, w którym dzięki zastosowaniu zespołu elektro sprzęgła uproszczono mechanizm napędu i znacznie obniżono hałaśliwość urządzenia. Dzięki innowacjom technicznym zmniejszono ilość części mechanicznych, a tym samym awaryjność wiązarki. Jest to maszyna o stosunkowo prostej i niezawodnej konstrukcji pod warunkiem eksploatacji zgodnej z instrukcją obsługi. Jedną z najważniejszych czynników mających wpływ na prawidłową i bezawaryjną pracę jest utrzymywanie maszyny w nienagannej czystości polegającej na przedmuchiwaniu jej sprężonym powietrzem w okresach czasowych zależnych od rodzaju pakowanego towaru. Jest to czynność niezbędna, ponieważ podczas pakowania, do wnętrza maszyny dostają się różnego rodzaju zanieczyszczenia łącznie z kawałkami taśmy, które mogą powodować zablokowanie mechanizmów i unieruchomienie urządzenia. Jeśli jest to przestrzegane, półautomat może pracować przez kilka lat bez wymiany jakichkolwiek części, a koszty eksploatacji w tym okresie sprowadzają się jedynie do zużycia energii elektrycznej.
Półautomat EXS-206 należy raz w roku poddać czynnościom serwisowym, polegającym na kompleksowym czyszczeniu, myciu i przesmarowaniu ( konserwacji ) elementów mechanizmu. Termin jednego roku, jest umowny i jest uzależniony od warunków w jakich pracuję półautomat EXS-206. W ciężkich warunkach eksploatacyjnych np. ( tartaki, stolarnie, cegielnie ) czynności serwisowe należy wykonywać częściej. Dopiero po przepracowaniu kilku lat, należy wymienić paski klinowe oraz łożyska w mechanizmie wysuwania taśmy. Jest to koszt na poziomie 200-250zł za komplet łożysk i pasków.
Po dłuższym użytkowaniu, zużyciu może ulec nóż gorący, rolki prowadzące taśmę, tarcze sprzęgła oraz dociski pod płytką ruchomą odcinającą taśmę. Koszt tych części kształtuje się na poziomie 400-500zł.
Oczywiście jak w każdej maszynie, usterki mogą się zdarzać podczas całego okresu użytkowania, są jednak stosunkowo rzadkie a wynikają głównie z niewłaściwej eksploatacji oraz braku odpowiedniej konserwacji. W zależności od intensywności pracy urządzenia, okres jego eksploatacji może sięgać kilkunastu lat przy zachowaniu wszystkich zaleceń zawartych w instukcji obsługi.

Firma PENNY-DOBROSZYCE Sp. z o.o. gwarantuje dokonanie wyceny i powiadomienie klienta przed naprawą o ewentualnych kosztach naprawy. Takie udogodnienie zabezpiecza klienta przed niespodziewanymi wydatkami.