Treść główna

Porady Obróbka drewna Jakie są zalety zastosowania zbijarki elektrycznej przy produkcji palet?

Jakie są zalety zastosowania zbijarki elektrycznej przy produkcji palet?

Zbijarka elektryczna Zaletami zastosowania zbijarki elektrycznej przy produkcji palet są:

1) EKOLOGIA – brak zastosowania układu hydraulicznego spowodował wyeliminowanie stosowania olejów syntetycznych bądź mineralnych oraz całkowite wyeliminowanie wycieków w przypadku wystąpienia przypadkowych awarii lub wycieków występujących w procesie naturalnego zużywania się uszczelniaczy.

2) EKONOMIA – zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Dzięki zastosowaniu nowego systemu aktuatorów (śrub kulistych napędzanych przez serwonapędy) zużycie energii elektrycznej w procesie produkcyjnym zostało zredukowane z 8 kWh do 2kWh.

Jest to wynikiem tego, że agregat hydrauliczny zbijarki musiał pracować przez cały czas, nawet w czasie układania materiału, zaś serwonapędy pracują tylko w procesie zbijania tj. przez 1,8 sekundy na cykl wciskania gwoździ. W całym procesie zbijania standardowej palety prąd pobierany jest przez układ zbijający w czasie 5,4 sekundy na cykl zbijania palety wraz z układaniem, który wynosi ok. 45 sekund. W układzie hydraulicznym natomiast, który musiał pracować przez całe 45 sekund również został zredukowany pobór prądu poprzez zastosowanie serwonapędu na układzie posuwowym – do tej pory stosowano silniki asynchroniczne 2,1kWh, a obecnie serwonapęd o mocy 800 W.

3) HAŁAS – zastosowanie serwonapędów pozwoliło zredukować poziom hałasu. Jest to spowodowane wyeliminowaniem pompy hydraulicznej, serwonapędy zaś pracują praktycznie niesłyszalnie. Serwonapędy wyeliminowały gwałtowne, dynamiczne szarpnięcia przy zmianie kierunku belki wciskającej, co również znacznie wpłynęło na obniżenie poziom hałasu. Dzięki temu pracująca przy maszynie obsługa nie musi posiadać żadnych zabezpieczeń słuchu typu słuchawki, czy tłumiki.

4) BEZPIECZEŃSTWO – maszyna spełnia wszystkie wymogi Unii Europejskiej oraz posiada oświadczenie ES – spełnia wymogi bezpieczeństwa.

5) PROSTE I PRZEJRZYSTE STEROWANIE – urządzenie posiada dotykowy ekran, który pozwala na prostą i przejrzystą obsługę.

6) UNIWERSALNOŚĆ – maszyna SMPA 500.1 ED jest urządzeniem pozwalającym na przebudowę i rozbudowę dla zbijania palet nietypowych, wykorzystanie uniwersalnego szablonu pozwala na zbijanie palet o różnych wymiarach i konstrukcjach.