Treść główna

Porady Ciekawostki Kalendarze adwentowe nie tylko dla dzieci

Kalendarze adwentowe nie tylko dla dzieci

Oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy i niepowtarzalny, na swój sposób magiczny, warto więc zadbać o odpowiednią symbolikę. Wykonany z naturalnego drewna kalendarz adwentowy to doskonały sposób, by podkreślić niezwykłość radosnego oczekiwania na te radosne święta. Jest to także piękny element dekoracyjny tudzież niebanalny upominek.

kalendarz adwentowy z drewna

Kalendarz adwentowy – drewniany domek

Drewno należy do najbardziej trwałych materiałów, jego wartość doceniana jest od lat.
Drewniany kalendarz adwentowy w kształcie domku z kolorowymi okienkami, w których można umieścić niespodzianki na każdy dzień Adwentu, to jedna z wielu propozycji estetycznych, które ucieszą zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Zobacz także: bożonarodzeniowe ozdoby z drewna

Kalendarz można zakupić lub wykonać samodzielnie, zwracając przy tym uwagę na szczegóły. Trwałość drewna sprawia, że gadżet będzie służył przez wiele lat, pełniąc funkcję uroczej ozdoby przedświątecznego wnętrza.

Kalendarz adwentowy – drewniany pociąg

Imponująco prezentuje się także kalendarz adwentowy w postaci drewnianego pociągu – poszczególne wagoniki, które można odczepiać lub otwierać, to kolejne dni adwentu. W każdym wagoniku można ukryć słodką niespodziankę, dzięki czemu kalendarz będzie jeszcze bardziej atrakcyjny i niepowtarzalny.

kalendarz adwentowy z drewna

Kalendarz adwentowy – drewniana choinka i inne

Doskonałą propozycją jest także drewniana choinka, do której można przyczepić kolorowe paczuszki, na czubku umieszczając, rzecz jasna, niespodziankę wigilijną.

Zobacz także: prezenty z drewna – inspiracje

Dla osób, które preferują prostotę, idealnym rozwiązaniem będzie kalendarz w postaci półki czy szafki z niewielkimi, zamykanymi przegródkami, oznaczającymi poszczególne dni Adwentu.
Drewniany kalendarz bożonarodzeniowy można kupić lub wykonać samodzielnie. Zdecydowanie bardziej atrakcyjna jest druga opcja – niestety, jest to przedsięwzięcie czasochłonne, konieczne są też odpowiednie umiejętności. Warto jednak podkreślić, że samodzielnie wykonany kalendarz adwentowy to propozycja jak najbardziej unikalna – znalezienie identycznej jest praktycznie niemożliwe.

Kalendarze adwentowe cieszą oko i stanowią piękną ozdobę adwentową, symbolizując radosny czas oczekiwana na narodziny Chrystusa. Są to gadżety, które można wykorzystać jako niebanalny upominek, zarówno dla dziecka, jak i osoby dorosłej.

Zdjęcia: yto, stardust_kay via Flickr