Treść główna

Porady Ciekawostki Meble drewniane – trendy i design

Meble drewniane – trendy i design

Mimo, że jako firma od lat zajmujemy się sprzedażą m.in. obrabiarek do drewna i mechanizacją tartaków, to interesuje nas również efekt końcowy. A że jednym z najpiękniejszych są meble drewniane, to właśnie im poświęcony będzie ten artykuł.

Kuchnia w stylu rustykalnym

W tym sezonie producenci mebli stawiają na piękno surowego drewna. Aktualnie panującym trendem są kuchnie drewniane. Chwila relaksu w domowym zaciszu to jest to, czego potrzebujemy najbardziej po całym dniu spędzonym w pracy. Dla wielu osób zapach kawy i jednocześnie przytulna drewniana kuchnia działają relaksująco.

meble drewniane - kuchnia rustykalna

fot. thekitchendesigner.org

Śniadanie na świeżym powietrzu

Nie tylko kuchnie mogą być wyposażone w drewniane dekoracje. Idealny do tego, będzie również taras. I nie ma znaczenia, czy aktualnie na zewnątrz panuje gorące lato, deszczowa jesień, czy też mroźna zima. Drewno w przeciwieństwie do metalu jest ciepłe i w pełni piękne.

drewniana wanna

fot. erinbeckman

Bliżej natury

Drewniane dekoracje do domu zawsze stanowią podstawę wyposażenia. Oprócz tradycyjnego drewnianego stołu czy krzeseł, możesz upiększyć swój pokój o wiklinowe kosze na gazety czy nietypowy wieszak drewniany. Jeżeli mieszkasz w betonowej dżungli, to każdy drewniany dodatek zbliży Cię do natury.

drewniane dekoracje

fot. mila-loveology.blogspot.com

Praktyczne wskazówki

Najważniejszym czynnikiem, na który powinniśmy zwracać szczególną uwagę przed dokonaniem zakupu mebli jest ich konstrukcja. Jest ona najważniejsza dlatego, że drewno stale pracuje. Należy o tym pamiętać wybierając meble do kuchni czy urządzając taras. Odpowiednia pielęgnacja pozwoli nam się cieszyć meblami przez lata.

Nie trzeba chyba przypominać nikomu, że drewno wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Z technicznego punktu widzenia, trzeba również wiedzieć, że drewno reaguje na temperaturę, w czasie upałów rozszerza się, a zimą kurczy się.

Ekskluzywność, funkcjonalność, wyjątkowość, harmonia – wszystko to możesz uzyskać, dzięki drewnie.

półki drewniane

fot. jingdianjiaju1