Treść główna

Porady Ciekawostki Obrabiarki do drewna typu KP lub UKS a rotacja pracowników.

Obrabiarki do drewna typu KP lub UKS a rotacja pracowników.

W dzisiejszych czasach, dużym problemem dla wielu, są pracownicy, a tak naprawdę ich brak oraz duża rotacja. Obecnie zatrudniając pracownika nie mamy żadnej pewności jak długo pozostanie on w naszej firmie. W szczególności problem ten dotyczy obcokrajowców, których zatrudnienie wiąże się z innymi kosztami oraz większą ilością formalności.

Z takimi problemami możemy radzić sobie również poprzez odpowiednie przygotowanie stanowisk pracy.

Szybkie, bezproblemowe uruchomienie i prosta obsługa to podstawowe cechy automatycznych pilarek poprzecznych, które mają szerokie zastawionej w przemyśle drzewnym.  Obrabiarki do drewna, tak zwane AUTOMATY typu KP lub UKS idealnie nadają się do cięcia deski paletowej lub klocka paletowego. Mają swoje zastosowanie również przy produkcji programu ogrodowego lub na składach tarcicy.

Dlaczego zatem wykorzystanie tych pilarek umożliwia nam wdrożenie pracownika w ciągu kilku godzin do systematycznej pracy?

Podstawą jest jej odróżnienie od OPTYMALIZEREK. Czesko-szwajcarski producent firma STORI MANTEL rozdziela stanowczo od siebie te dwie grupy obrabiarek do drewna – pilarek. Automaty do cięcia poprzecznego mają za zadanie dzielić materiał bardzo wydajnie. Do takiego procesu nie potrzebujemy opierać maszyny na skomplikowanym programie, który wymaga od operatora wiedzy w zakresie regulacji i nastaw, jak w przypadku pilarek optymalizujących. Zaletę tę podkreślają nasi klienci. „Każdy pracownik mojego zakładu potrafi pracować na tej maszynie.”

Zatem:

  1. CZYTELNY I PROSTY W OBSŁUDZE PROGRAM.
  2. Brak konieczności zbędnych regulacji i nastaw.
  3. Pamięć umożliwiająca zapisanie różnych wariantów cięcia.
  4. Obliczenia celem uzyskania narzuconych wymiarów lub minimalizacji odpadu za operatora wykonuje maszyna.
  5. Mnożnik ilości desek w pakiecie.
  6. Brak konieczności ingerencji serwisu.
  7. Polskie wsparcie techniczne na telefon.

Potwierdzają to nasi klienci.

Dodatkowo inwestycja w najprostsze rozwiązanie, które pozwoli nam przeciąć 25 – 30 m3 na zmianę, to rząd wielkości poniżej 100 000 zł.

Zapraszamy do kontakt.

Łukasz Misterowicz
tel.: +48 507-029-320
lukasz.misterowicz@penny.pl