Treść główna

Porady Pakowanie towarów Różnica pomiędzy folią PE rękaw a półrękaw

Różnica pomiędzy folią PE rękaw a półrękaw

Folia

Zabezpieczanie wyrobów folią termokurczliwą (PE) to w dalszym ciągu bardzo popularny, tani i skuteczny sposób pakowania. Szeroki zakres rozmiarów i grubości pozwala na spakowanie niemalże każdego produktu. Dodatkowym atutem jest możliwość wykonywania nadruków na folii dzięki czemu nasz produkt będzie identyfikowalny poprzez umieszczenie loga firmy, danych teleadresowych, opisu produktu.
Folia PE występuje w kilku wariantach. Może być produkowana w formie taśmy, gotowych kapturów pod wymiar palety bądź też w formie rękawa lub półrękawa.
Różnica pomiędzy dwoma ostatnimi rodzajami jest niewielka. Folia termokurczliwa rękaw to folia złożona na pół i zamknięta wzdłużnie z obu stron. Półrękaw natomiast zamknięty jest tylko z jednej strony. Podstawowa różnica to sposób pakowania przy użyciu tych rodzajów folii. Przy rękawie towar jest wsuwany i zamykany szczelnie na obu końcach przy użyciu zgrzewarki liniowej. Do półrękawa natomiast musimy użyć zgrzewarki kątowej, która pozwoli nam zamknąć szczelnie towar z trzech stron. Efekt końcowy jest podobny. Niewątpliwie przy użyciu półrękawa łatwiej jest spakować zbiorczo pojedyncze wyroby, które najpierw muszą być równo umieszczone w folii a następnie szczelnie zamknięte.