Treść główna

Porady Ciekawostki Top 15 upominków z drewna

Top 15 upominków z drewna

Problemy z wyborem prezentu dla bliskich nam osób mogą zdarzyć się dosłownie każdemu z nas. Wśród wielu propozycji, na jakie możemy się w takich chwilach zdecydować, na szczególną uwagę zasługują niewątpliwie upominki z drewna.

upominki z drewna

fot. Serenae

 

Dlaczego warto wybrać wyroby z drewna?

Warto je wybrać co najmniej z kilku powodów – przede wszystkim, ceny większości z nich nie są wygórowane. Poza tym, właściwości drewna sprawiają, że gadżety i drobiazgi z niego wykonane zawsze świetnie się prezentując (zobacz: moda ekologiczna). Duża wszechstronność tego surowca sprawia z kolei, że można z niego zrobić dosłownie wszystko – od prostych ozdób, aż po sprzęty, które poza tym, że cieszą serce obdarowanej nimi osoby, to doskonale sprawdzają się w praktycznych zastosowaniach.

Prezenty z drewna wybrać możemy dla niemal każdego – sprzyja temu zresztą ich ogromna różnorodność. Poniżej prezentujemy piętnaście pomysłów na mniej lub bardziej oryginalne upominki – wśród nich na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, ile chce na nie wydać, bowiem są wśród nich zarówno niewielkie, tanie drobiazgi, jak i kosztowne rękodzieła.

upominki z drewna

fot. martinhoward

1. Biżuteria drewniana

Najbardziej chyba popularny rodzaj drewnianych prezentów. Szczególnie ucieszy panie, jednak również dla mężczyzn znajdziemy w tej kategorii kilka pomysłowych, interesujących prezentów.

2. Drewniane lalki

Sprawdzą się zarówno jako dekoracja wnętrz, jak i zabawka dla dzieci. Nierzadko są to lalki ręcznie wykonane, robiące niesamowite wrażenie.

3. Rzeźby drewniane

Tak nowoczesne, jak i nawiązujące do sztuki ludowej rzeźby z drewna na pewno ucieszą wrażliwe estetycznie osoby. Małe rzeźby idealnie sprawdzą się jako dekoracja mieszkania, większe z powodzeniem ustawić możemy w przydomowym ogrodzie.

upominki z drewna

fot. mhaithaca

4. Użyteczne drobiazgi do kuchni

Stojaki na wino, fantazyjne deski do krojenia czy łyżki do sałatek – wybór, jak widać, jest naprawdę ogromny. Świetny pomysł na prezent dla miłośników gotowania – nie tylko dla pań.

5. Coś dla mężczyzny

Wszelkiego rodzaju upominki nawiązujące do męskich pasji – drewniane miniaturki narzędzi (np. małe drewniane piły, wiertarki czy młoty), samochodów czy motocykli. Jeśli dobrze trafimy z takim prezentem, satysfakcja będzie gwarantowana.

6. Upominki dla pań

Tak jak dla mężczyzn, wiele prezentów znajdziemy również dla pań. Niewielkie, ale miłe sercu drewniane prezenty sprawdzą się przy okazji imienin, urodzin czy wieczorów panieńskich.

upominki z drewna

fot. The Bunny Maker

7. Z humorem

Upominkowe wyroby z drewna wcale nie muszą być nudne i powtarzalne. Łatwo znajdziemy wszelkiego rodzaju humorystyczne figurki czy gadżety ozdobione śmiesznym napisem.

8. Dekoracje dla domu

Ramki na obrazy, figurki czy niewielkie mebelki z pewnością staną niewątpliwą ozdobą każdego mieszkania.

9. Zabawki drewniane

Dzieci na pewno ucieszą nietypowe, drewniane zabawki, które nie tylko przypomną im czasy dzieciństwa ich rodziców i dziadków, ale także dostarczą im masę frajdy.

upominki z drewna

fot. ♥siebe ©

10. Pamiątki z podróży

Pomysłowe i niebanalne pamiątki z zagranicznych i krajowych wojaży przypomną nam je po latach i niewątpliwie cieszyć będą oko.

11. Doniczki i stojaki na kwiaty

Bez kwiatów trudno byłoby wyobrazić sobie przytulny dom. Drewniane doniczki czy stojaki na domowe rośliny świetnie się z nimi będą komponować.

12. Drewniana elektronika

Pendrive’y, obudowy na komputery czy telefony komórkowe, słuchawki czy myszki z drewna nadadzą tym zwyczajnym przedmiotom niebanalnego, niepowtarzalnego charakteru.

upominki z drewna

fot. chuybregts

13. Gadżety do biura i szkoły

Ołówki, piórniki oraz przyborniki okażą się nie tylko miłe sercu, ale również – niezwykle praktyczne.

14. Dla miłośników sztuki

Miłośników sztuki z pewnością ucieszą stylowe ramy na obrazy, dzięki którym ich kolekcje będą się prezentować jeszcze lepiej.

15. Stylowe meble

Przy specjalnych okazjach na pewno warto przemyśleć podarunek w postaci stylowych, wykonanych na zamówienie mebli.

Zobacz także: Wyroby z drewna