Treść główna

Porady Pakowanie towarów W jaki sposób działa półautomat taśmujący EXS-206 – w jakich warunkach powinien pracować?

W jaki sposób działa półautomat taśmujący EXS-206 – w jakich warunkach powinien pracować?

Półautomat pakujacy EXS 206 EXS-206 to popularny półautomat do opasywania ładunków. Posiada solidną, zwartą konstrukcję, w której dzięki zastosowaniu zespołu elektrosprzęgła z hamulcem, uproszczono konstrukcję napędu i znacznie obniżono hałaśliwość urządzenia. Dzięki innowacjom technicznym zmniejszono ilość części mechanicznych, a tym samym również awaryjność wiązarki.
To idealne urządzenie dla klientów wymagających sprawnego pakowania dużej ilości paczek. Urządzenie zostało wyposażone w kółka jezdne, w tym dwa z hamulcami, ułatwiające przemieszczanie wiązarki w dowolne miejsce.

Pakowanie polega na przełożeniu taśmy nad pakunkiem, włożeniu taśmy w miejsce, gdzie mikrowłącznik uruchamia cykl, który napina i zgrzewa taśmę a następnie wolny jej koniec wyrzuca do kolejnego cyklu.
Siłę napięcia i czas zgrzewania możemy regulować potencjometrami.
Optymalne warunki do pracy półautomatu, to pomieszczenie zadaszone z temperaturą powyżej zera. Mechanizm EXS-206 należy przedmuchiwać sprężonym powietrzem w celu usunięcia zanieczyszczeń, które mogą być przyczyną nieprawidłowej pracy pół automatu.