Treść główna

Porady Ciekawostki Wyroby z drewna

Wyroby z drewna

Listopad chyli się ku końcowi i zaczyna grudzień – okres świąteczny. Święta niemal każdemu kojarzą się z ciepłą, radosną atmosferą i rodzinnymi przygotowaniami. Dla niektórych to również wielogodzinna pogoń za idealnymi prezentami. Zazwyczaj jednak kończy się to zakupem kolejnej pary skarpet lub innej części garderoby, mniej lub bardziej przydatnej. Jako specjaliści z branży drzewnej stawiamy na oryginalne i estetyczne wyroby z drewna. Mogą to być ozdoby drewniane, zabawki, biżuteria lub akcesoria do domu. Warto więc już teraz pomyśleć o wyjątkowym upominku dla najbliższych.

półka drewniana

fot. Etsy.com

Kreatywne zabawki drewniane

Z pewnością, pierwszym skojarzeniem z hasłem „prezent dla najmłodszych” są zabawki. Producenci gadżetów dla dzieci prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej wymyślnych, kolorowych zabawek, które niestety dosyć szybko się niszczą. Warto więc pomyśleć o drewnianych zabawkach, które zyskują coraz większą sympatię wśród rodziców, tym bardziej, że wraca się do nich z sentymentem.

Zabawki drewniane są przede wszystkim wykonane z ekologicznych i bezpiecznych materiałów. Ponadto spełniają funkcje edukacyjne, poznawcze, a także rozwijają kreatywność, zatem korzystnie wpływają na rozwój najmłodszych. Chłopcy z pewnością docenią magię drewnianej kolejki z doczepianymi wagonikami, wytrzymałość kolorowych samochodzików, wywrotek czy nawet samolotów.

kolejka drewniana

fot. KaseyEriksen

Dziewczynki natomiast będą mogły przyrządzić potrawy na drewnianej kuchence z pięknymi, drewnianymi akcesoriami lub stworzyć swój własny sklep z kolorowymi warzywami, wykonanymi z ekologicznego materiału.

zabawki z drewna

fot. Cretka

Ozdoby z drewna

Jeśli szukamy prezentu dla miłośnika designu oraz pięknych i praktycznych przedmiotów, wykonanych z naturalnego tworzywa, upominkiem trafionym w dziesiątkę mogą okazać się kufry drewniane lub drewniana szkatułka z indywidualnym zdobieniem. Taką szkatułkę możemy przygotować samodzielnie lub odświeżyć starą, która straciła swój dawny blask. Wystarczy zaopatrzyć się w materiały ścierne, lakier i farby do drewna. Mamy ogromne pole działania, zatem stworzona przez nas szkatułka drewniana będzie wyjątkowym prezentem. Obdarowana osoba otrzyma praktyczny upominek i z pewnością doceni nasz wkład własny.

meble z drewna

fot. sadiehart

Równie dobrym pomysłem mogą okazać się ramki drewniane z wyjątkowym zdjęciem (możemy ją również samodzielnie ozdobić). Jeśli mamy zdolności manualne, możemy też wykonać kolczyki drewniane, z których z pewnością ucieszą się przedstawicielki płci pięknej, bez względu na wiek.

Stylowe mieszkanie

Możemy również poszukać produktów idealnie wpisujących się w stylowe, eleganckie wnętrze. Jeśli zatem obdarowana przez nas osoba jest miłośnikiem najlepszych trunków, dobrym rozwiązaniem będzie drewniany stojak na wino.

stojak na wino

fot. Etsy.com

Innymi, równie praktycznymi i dobrze prezentującymi się przedmiotami są tace drewniane, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są niezwykle wytrzymałe. Stylowe mieszkanie nabierze też wyjątkowego charakteru dzięki rzeźbom drewnianym. Nie muszą to być monumentalne posągi, wystarczą niewielkie figurki, pasujące do wnętrza lub związane z zainteresowaniami obdarowanej osoby.

Drewnianych inspiracji jest tak dużo, że bez problemu możemy znaleźć prezenty niemal na każdą okazję (od mebli z drewna po drewnianą biżuterię). Jeśli tylko czujemy się na siłach, możemy własnoręcznie stworzyć użyteczne i, przede wszystkim, oryginalne upominki dla całej rodziny.