Treść główna

Porady Pakowanie towarów Wyższość taśmy PET nad stalową

Wyższość taśmy PET nad stalową

Taśma PET a taśma stalowa - porównanieTaśmy poliestrowe twarde (PET) to system pakowania i zabezpieczania towaru o bardzo wysokiej odporności na zryw. Te taśmy są niezwykle wytrzymałe i pod tym względem dorównują taśmą stalowym, dzięki czemu są dla nich alternatywą przy zabezpieczaniu ciężkich ładunków, gdzie oszczędności przy zastosowaniu tych taśm, mogą sięgnąć nawet 70%! Dzięki swoim atrakcyjnym cenom – znacznie niższym niż w przypadku taśm stalowych, stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem.

Materiał z którego są wyprodukowane taśmy PET (poliester), jest odporny na wysokie temperatury, promieniowanie UV, czy nawet wilgoć. Taśma nie ulega żadnym odkształceniom i zmianą pod wpływem temperatur w przedziale od – 50*C do +100*C.  Jeżeli w czasie transportu pojawi się nagłe, gwałtowne działanie siły zewnętrznej, taśmy poliestrowe przejmują takie siły, utrzymują ładunek spięty i robią to lepiej niż taśmy stalowe.

Taśmy PET, nie posiadają żadnych ostrych krawędzi, w porównaniu do taśm stalowych. Dzięki czemu są dużo bezpieczniejsze w użyciu i nie niosą ryzyka skaleczenia, ani uszkodzenia towaru.  Taśma PET  nadaje się do recyklingu dzięki czemu nie ma zbędnych odpadów niszczących środowisko.