Zalety budowania domów z bali
Domy z bali tworzy się za pomocą drewnianych elementów, które następnie składane są w całość. Bale wykonane są z tak zwanej tarcicy drzew sosnowych oraz świerków, które wykazują sporą wytrzymałość i długowieczność. Specjaliści w zakresie obróbki drewna i budowania domów z bali, zwracają uwagę na ich funkcjonalność, podkreślając również inne zalety.
Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na drewno jako materiał budowlany. Jest on całkowicie naturalny, a co za tym idzie odnawialny. Decydując się na jego wykorzystanie nie należy obawiać się jego deficytów w przyrodzie. Okazuje się bowiem, że zwiększenie zapotrzebowania na drewno jest jednocześnie swoistą motywacją to zalesiania coraz nowszych terenów. Nie chodzi jednak tylko o to, że ten materiał budowlany jest naturalny. Uwagę należy skupić na jego zdrowotnych właściwościach i dobroczynnym wpływie na zdrowie każdego człowieka.
Lecznicze właściwości domów z bali
W domu z bali drewnianych panuje niepowtarzalny mikroklimat, który powstaje z powodu zapachu drzewa i leczniczych właściwości. Zamieszkanie w takim domu jest szczególnie polecane osobom, które cierpią z powodu chorób układu odpornościowego. W drewnie znajdują się bowiem składniki, które posiadają zdolność zwalczania bakterii i grzybów, przeciwdziałają też one rozwijaniu się alergii i uczuleń u ludzi. Bliskość drewna korzystanie wpływa również na ludzi chorujących na nerwicę oraz depresję. Tutaj liczy się przede wszystkim zapach, który działa kojąco, odprężająco oraz relaksująco. W przypadku tych schorzeń ma to naprawdę ogromne znaczenie i może znacznie wpływać na poprawę stanu zdrowia.
Ekologiczne budownictwo drewniane
Zaletą technologii wykorzystywanej podczas budowy domów z bali, jest również zachowanie zasad ekologii. Po pierwsze wpływa na to wybór naturalnego surowca, który jest odnawialny. Dla ekologów jest to bardzo ważne, protestują oni bowiem przed produkowaniem sztucznych materiałów budowlanych, które mogą być szkodliwe dla środowiska. Poza tym specjaliści zwracają uwagę, że domy z bali można postawić też stosując tak zwany wariant energooszczędny. To pozwoli na ograniczenie wytwarzania ciepła, a co za tym idzie zmniejszy się nasza prywatna emisja dwutlenku węgla. Domy z bali mają bowiem zdolność do dobrego zatrzymywania ciepła, co skutkuje odpowiednim nagrzaniem wszystkich pomieszczeń w domu.
Podkreślić należy także walory estetyczne. Dla wszystkich osób, które cenią prostotę i minimalizm w projektowaniu domowego zacisza, domy z bali są idealnym rozwiązaniem. Drewno to przecież piękno i klasyka!