Treść główna

Porady Pakowanie towarów Jaką taśmę stosować do lekkich kartonów, w jaki sposób najlepiej je spinać?

Jaką taśmę stosować do lekkich kartonów, w jaki sposób najlepiej je spinać?

Taśma samoprzylepna z nadrukiemZabezpieczanie lekkich kartonów nie zawsze jest takie łatwe jak to może się wydawać. Często nie ma możliwości wypełnienia całej powierzchni wewnętrznej paczki, a sam karton może zostać wykonany z cienkiego materiału, co sprawia trudności przy ich zabezpieczaniu.
Stosowanie niektórych systemów pakowania, może spowodować zniszczenie kartonu. Lekka paczka niewypełniona w środku, łatwo potrafi się zniszczyć – przy zastosowaniu nieodpowiedniej taśmy, czy za dużej siły podczas jej naciągania, karton może się przerwać w miejscach spinania taśmy.
Również stosowanie samych taśm samoprzylepnych może nie wystarczyć. Taśmy w których wykorzystuje się słabszej jakości kleje mogą nie trzymać się wystarczająco mocno kartonu. A ponad to taką taśmę łatwo oderwać i nakleić na nowo, co za tym idzie istnieje prawdopodobieństwo próby kradzieży zawartości paczki.
Nasuwa się pytanie, jak szybko i skutecznie zabezpieczać takie paczki? Czym spinać te kartony aby uniemożliwić próbę podrobienia zabezpieczeń, oraz nie niszczyć opakowań?
Z taśm samoprzylepnych najlepiej stosować taśmy z nadrukiem firmowym. Każde przedsiębiorstwo ma indywidualne dane i logo, co za tym idzie podrobić taką taśmę jest trudniej. Będzie ona w tym przypadku służyć jako plomba.
Karton zabezpieczony taśmą polipropylenowąJeśli chodzi o zabezpieczanie kartonów przed ich zniszczeniem – przerwaniem się, to bardzo skutecznym sposobem jest spinanie taśmami polipropylenowymi na półautomatycznych i automatycznych urządzenia do spinania taśm. Taśmy polipropylenowe są jednym z najtańszych systemów pakowania, ale ich wytrzymałość na zrywanie wcale nie jest mała – stosunek ceny do jakości jest ich największą zaletą. Do opasania lekkich paczek można bez żadnych obaw stosować taśmy o małych wymiarach – takie jak 9 x 0,55mm, a do cięższych paczek 12 x 0,55mm. Obie te taśmy świetnie współgrają z półautomatycznymi i automatycznymi stołami do pakowania.
Korzystanie z takiego stołu jest bardzo proste i szybkie – w zasadzie ogranicza się do kilku ruchów. Przy pakowaniu paczki stanowisko może obsługiwać tylko jedna osoba, a opasanie trwa kilka sekund. Urządzenie zgrzewa taśmę, więc nie potrzebujemy żadnych spinek, czy zapinek łączących taśmy; ma możliwość swobodnej regulacji naciągu, dzięki czemu łatwo możemy go dostosować do swoich potrzeb, co za tym idzie spinać tak by taśma nie przerwała kartonu.