Treść główna

Porady Lasery Jaka jest różnica pomiędzy uchwytami H2, a H3?

Jaka jest różnica pomiędzy uchwytami H2, a H3?

Uchwyty wskaźników laserowych H2, H3Do prawidłowego montażu wskaźnika laserowego Z-Laser oferujemy uchwyty, które zapewniają właściwe ustawienie lasera względem płaszczyzny projekcji. W zależności od sposobu montażu, wybranego modelu wskaźnika oraz precyzji, którą musimy osiągnąć, mamy do wyboru kilka modeli uchwytów montażowych.
Najpopularniejszymi z nich są modele o oznaczeniu H2 oraz H3. Podstawowa różnica między nimi to materiał, z którego są wykonane. Uchwyt H2 jest aluminiowy natomiast uchwyt H3 jest plastikowy. Uchwyt H2 dostępny jest do wszystkich średnic wskaźników laserowych 11mm-40mm, natomiast uchwyt H3 tylko 11-20mm.
Uchwyt H2 zapewnia regulację wskaźnikiem laserowym w jednej płaszczyźnie (góra-dół) i odpowiednie ustawienie kąta wiązki laserowej względem płaszczyzny projekcji.
Uchwyt H3 ma inaczej rozwiązany sposób regulacji. Laser zamontowany jest na tzw. kulce i można nim sterować w dużo większym zakresie niż przy użyciu uchwytu H2.
Do montażu lekkich i małych wskaźników laserowych jak na przykład model ZT czy ZF w zupełności wystarczy uchwyt H3, natomiast do laserów cięższych i większych jak na przykład ZM18 czy ZPT-F  musimy zastosować uchwyt H2 który zapewnia większą stabilność, szczególnie jeśli występują drgania maszyny przenoszone na laser.