Treść główna

Porady Pakowanie towarów Jakie są rodzaje folii termokurczliwych?

Jakie są rodzaje folii termokurczliwych?

folia termokurczliwaFolia termokurczliwa służy do łatwego i szybkiego pakowania różnego rodzaju produktów tj. butelek, puszek, kartonów itp. W naszej ofercie znajdziecie Państwo folie termokurczliwe w szerokości od 100 do 2500 mm, mogą to być taśmy, rękawy lub półrękawy.

Przy półrękawie 2500 mm po rozłożeniu mamy szerokość 5000 mm, co jest najszerszym rozmiarem jaki możemy zaoferować. Zastosowanie folii PE jest uniwersalnym rozwiązaniem problemów związanych z pakowaniem.

Specyfikacja folii termokurczliwej:
– taśma – grubość od 0,03 do 0,2 mm, szerokość do 2000m
– półrękaw – grubość od 0,03 do 0,2 mm, szerokość do 2000m
– rękaw – grubość od 0,05 do 0,18 mm, szerokość do 2500m

Stosując folię termokurczliwą i pakując towary o dużych gabarytach, np. palety z napojami, można ułatwić sobie pracę korzystając z urządzenia Ripack 2000, co zdecydowanie oszczędza czas pracy i obniża koszty opakowania. Urządzenie Ripack 2000 to pistolet gazowy do obkurczania folii. Charakterystyczne cechy urządzenia Ripack 2000: nienagrzewająca się dysza, która zachowuje temperaturę otoczenia, dysza jest obrotowa od pozycji pionowej do poziomej, zapewnia krótki czas obkurczania przy nagrzewaniu bardzo dużego obszaru. Urządzenie to pozwala dostosować moc dla różnych typów folii poprzez nastawny zawór, posiada również zawór bezpieczeństwa –automatyczna zastawka powrotu płomienia oraz zabezpieczenie przed wewnętrznym przegrzaniem. Na życzenie oferujemy: worki, kaptury termokurczliwe, wkładki PE, folie pęcherzykowe.