Treść główna

Porady Ciekawostki Bożonarodzeniowe ozdoby z drewna

Bożonarodzeniowe ozdoby z drewna

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny. Warto zatem zadbać o to, by zyskał szczególną oprawę – tym bardziej, że nie będzie to trudne. Wykorzystując łatwo dostępne materiały – w szczególności oczywiście drewno – proste techniki i podstawowe narzędzia możemy samodzielnie stworzyć naprawdę niepowtarzalne i pełne uroku ozdoby dla naszego domu. Bożonarodzeniowe zrób to sam może przybierać rozmaite formy – może to być bowiem zarówno decoupage na drewnie, jak i inne ozdoby, które swoim oryginalnym charakterem nadadzą Świętom w naszym domu unikatowego nastroju.

Bożonarodzeniowe ozdoby, jakie prezentujemy w tym artykule to propozycje skierowane przede wszystkim do osób szukających odmiany i nowych, niebanalnych rozwiązań, które pozwolą na nowo poczuć magię świąt, łącząc w sobie tradycję i nowoczesność.

 bożonarodzeniowe ozdoby, ozdoby z drewna

Choinki i renifery z drewna

Choinka z drewna może okazać się świetnym zamiennikiem tradycyjnego drzewka – tym bardziej, że jej kształt zależy tylko i wyłącznie od naszej kreatywności, mogąc przybrać najbardziej nietypowe formy (Zobacz galerię – choinki z drewna). Z kilku kawałków drewna stosunkowo prostym sposobem wykonać możemy również minimalistycznego, ale bardzo sympatycznego renifera.

bożonarodzeniowe ozdoby, ozdoby z drewna

Wykorzystaj szyszki i gałązki

Szyszek i wszelkiego rodzaju gałązek w święta z całą pewnością nie powinno zabraknąć. Możemy wykorzystać je do stworzenia świątecznych stroików i samodzielnych ozdób- gałązki świerkowe czy sosnowe świetnie sprawdzą się w wazonie. Szyszki ponadto, po pomalowaniu staną się doskonałymi ozdobami na choinkę.

bożonarodzeniowe ozdoby, ozdoby z drewna

Nietypowe świąteczne patyczki

Zwykły, jak mogłoby się wydawać, patyk również może stać się świetną bożonarodzeniową ozdobą. Wystarczy ściąć go pod skosem, a na powstałej w ten sposób płaszczyźnie namalować sympatyczną twarz Świętego Mikołaja.

Decoupage na drewnie

Każdego roku przed świętami w sklepach aż roi się od rozmaitych bożonarodzeniowych ozdób. Jeśli nie pasuje nam ich masowy charakter, bez problemów możemy nadać im indywidualnego szyku. Drewniane ozdoby świetnie znoszą bowiem zabawy z decoupagem i na pewno zyskają dzięki nim nowy wygląd.

bożonarodzeniowe ozdoby, ozdoby z drewna

Świąteczne cuda z drewnianych literek

Drewniane litery możemy zarówno wyciąć samodzielnie – jeśli nieobca jest nam obróbka drewna – jak i kupić w sklepie gotowe egzemplarze. W święta posłużą nam do ułożenia okolicznościowych napisów – frajda szczególnie duża będzie w domach, w których mieszkają dzieci.

bożonarodzeniowe ozdoby, ozdoby z drewna

A może ozdoby z wikliny

Wiklina to dla wielu osób nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia. Zamiast kupować gotowe ozdoby, może warto samemu się pobawić – kto wie, czy nie stworzymy w ten sposób przepięknych ozdób na choinkę czy świąteczny stół?

Opisane ozdoby nie wymagają użycia specjalistycznych narzędzi – wszystkie z nich wykonamy wykorzystując proste piły, pilniki i podstawowe farby oraz kleje. Materiały do ich użycia, również nie będą trudne do znalezienia – możemy bowiem wykorzystać stare palety drewniane, patyki czy odpadki z zakładu stolarskiego.

Zdjęcia: notonthehighstreetthewoodconnectionblog, etsykeetjevanlien.