Treść główna

Porady Pakowanie towarów Co lepsze – urządzenie elektryczne czy pneumatyczne do taśmy PET?

Co lepsze – urządzenie elektryczne czy pneumatyczne do taśmy PET?

Urządzenie pneumatyczne do spinania taśmy PETTrudno jednoznacznie odpowiedzieć na tak zadane pytanie ponieważ jedno, jak i drugie urządzenie ma swoje wady i zalety. Pytanie to należałoby zacząć rozpatrywać od zagadnienia gdzie miało by pracować takie urządzenie oraz na jakim obszarze ma ono operować.
Ze względu na swoją przeważnie dużą wagę oraz konieczność doprowadzenia węży z powietrzem najlepiej używać urządzeń pneumatycznych w magazynach i halach gdzie istnieje możliwość ich podwieszenia na balanserach. Zwrócić należy uwagę, iż dobrze by było aby prace wykonywane były stanowiskowo na jakimś konkretnym niewielkim obszarze, co wykluczy możliwość zahaczania o węże doprowadzające sprężone powietrze.

Urządzenie elektryczne do spinania taśmy PETUrządzenia elektryczne służące do spinania taśmy PET są urządzeniami bateryjnymi o stosunkowo niewielkiej wadze co pozwala im na pracę na nieograniczonym obszarze oraz nie wymagają obligatoryjnie podwieszenia na balanserze.         Rozważając zakup danego urządzenia do pakowania należy pamiętać również o tym, iż powietrze do urządzeń pneumatycznych wymaga wstępnego, bardzo starannego przygotowania obejmującego: osuszanie, odfiltrowanie i nasycanie mgiełką olejową. Natomiast urządzenia bateryjne wymagają cyklicznego ładowania i aby zapewnić ciągłość pracy nimi należy zaopatrzyć je w dodatkowe komplety akumulatorów.   Biorąc pod uwagę powyższe zagadnienia nie można jednoznacznie odpowiedzieć, które urządzenie jest lepsze, trzeba spojrzeć na to zagadnienie szerzej i odpowiedzieć na nie w każdym przypadku indywidualnie.