Treść główna

Porady Ciekawostki Meble z palet na balkon

Meble z palet na balkon

Meble z palet stały się prawdziwym hitem – to świetny sposób na ekologiczne wykorzystanie niepotrzebnych palet drewnianych i podarowanie im drugiego życia, a sobie wspaniałych mebli na taras czy do ogrodu. Można kupić palety używane lub nowe wyprodukowane za pomocą maszyny firmy STÖRI MANTEL oraz firmy OLIMPIA .Wiele osób zastanawia się, czy palety sprawdzą się również na balkonie – i o tym będzie niniejszy tekst!

meble z palet balon

Jakie meble na jaki balkon?

Meble z palet oczywiście sprawdzą się na balkonie, lecz wszystko uzależnione jest od jego wielkości. Jeśli balkon należy do małych, konieczne może być ich odpowiednie pocięcie, co jest oczywiście trudniejsze i będzie wymagało uprzedniego mierzenia. Na małych balkonach czasem lepiej jest postawić jedno siedzisko z palet, albo taki stół i dobrać do niego zwykłe krzesła. Na dużych balkonach nie ma zaś żadnych przeciwwskazań dla użycia mebli z palet! Wprost przeciwnie – będzie można zaaranżować piękną, przytulną przestrzeń nawet na większą liczbę gości.

meble z palet balon

Jak chronić i konserwować meble?

Meble z palet ciekawie się prezentują i mogą być bardzo wygodne – są jednak drewniane, a zatem trzeba zapewnić im solidną ochronę przed takimi szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi jak śnieg, deszcz czy słońce. Nie wyobrażamy sobie przecież raczej, że będziemy je chować na okres zimniejszych miesięcy, choć można je czymś zakryć dla większego bezpieczeństwa. Podobnie jednak jak wszystkie drewniane elementy, które znajdują się na zewnątrz, tak i meble z palet należy co roku oczyszczać i impregnować. Jeśli pojawią się na nich jakieś rysy czy ubytki, lepiej również od razu się ich pozbyć (wypełnić), niż czekać aż szkodliwe czynniki dostaną się do środka.

Zobacz także: drewno na balkonie – jak o nie dbać

Meble z palet – zrobić samemu czy kupić?

W przestrzeni internetowej można znaleźć mnóstwo poradników dotyczących samodzielnego przygotowania mebli z palet. Można oczywiście zainwestować w gotowe produkty, jeśli nie mamy czasu lub chęci na samodzielną pracę. Wykonanie mebli z palet nie jest jednak wcale trudne – czasem wystarczy jedynie oczyścić drewno, zabezpieczyć je impregnatem czy farbą do drewna i położyć gąbki czy poduszki, żeby uzyskać wygodne miejsce do siedzenia. Układając zaś na sobie dwie lub trzy palety można uzyskać solidny stolik.

Zdjęcia: all_about_evelyn, epanto via Flickr