Treść główna

Porady Ciekawostki Oryginalne prezenty z drewna – nie tylko na Święta

Oryginalne prezenty z drewna – nie tylko na Święta

Drewno jest materiałem wykorzystywanym przez ludzkość od wieków, przede wszystkim w budownictwie i w meblarstwie. Niegdyś produkowano z niego wozy i maszyny rolnicze. Dziś zastępowane są one plastikowymi i metalowymi konstrukcjami. Niemniej drewno nadal pozostaje plastycznym materiałem, z którego można tworzyć zadziwiające rzeczy. Idealnie będą one nadawać się na prezent dla bliskich. Przedstawiamy Top 10 prezentów z drewna.

prezenty z drewna, drewniane szachy

1. Drewniana biżuteria

Drewniane wisiory, kolie, korale czy kolczyki, a nawet pierścionki – drewno śmiało wkroczyło do jubilerskiego świata. Bardzo nietypowym prezentem będą obrączki ślubne ze złota czy platyny, ze wkomponowanym elementem drewnianym.

2. Drewniana kolejka

Drewniane zabawki dla najmłodszych przeżywają swój renesans. Były popularne jeszcze 20-30 lat temu i obecnie ponownie zapełniają półki sklepowe. Jednym z pomysłów na prezent urodzinowy czy gwiazdkowy dla najmłodszych będzie drewniana kolejka, z torami i figurkami wykonanymi z drewna oraz z drewnianym pociągiem, którego poszczególne wagony mogą w prosty sposób łączyć się ze sobą np. na magnes.

Zobacz także: choinki świąteczne

3. Personalizowane szachy lub chińczyk

Gry planszowe, w tym szachy, spokojnie mogą być zrobione z drewna. Atutem takiego prezentu będzie to, że można go personalizować.

prezenty z drewna, drewniana kolejka

4. Meble drewniane

Dla niemowlaka warto wybrać drewnianą kołyskę na płozach, a dla starszych osób, które chcemy obdarować w szczególny sposób, może to być drewniana komoda w stylu rustykalnym czy gustowna toaletka.

5. Drewniane tace lub podkładki pod laptopa

Z kawałka drewna można zrobić niecodzienną tacę, na której później zaserwujemy śniadanie do łóżka. Tacę można ozdobić, wypalając na niej na przykład oryginalny napis.

6. Drewniany zegarek

Tarcza zegarka na rękę wykonana z prawdziwego drewna, właściwie zaimpregnowanego, będzie bardzo estetycznym i oryginalnym prezentem dla modnego mężczyzny.

7. Drewniane oprawki okularowe

Wiele firm posiada w swojej ofercie między innymi ręcznie robione oprawki okularowe, które są wykonane właśnie z drewna. Będą one solidne i trwałe.

Zobacz także: Bożonarodzeniowe ozdoby z drewna

8. Rower z drewna

Im lżejsza rama rowerowa tym stosunkowo szybciej można się poruszać na rowerze. Jednakże rama może być wykonana na przykład z lekkiego drewna. Powinno ono być zabezpieczone przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych.

prezenty z drewna, drewniana skrzynka

9. Kask drewniany

Na rolki czy rower powinniśmy zawsze zakładać kask, który chroni jedną z najważniejszych części naszego ciała. Kask z drewna spełni doskonale swoje zadanie.

10. Unikalne skrzynki na wspomnienia

Na chrzest, pierwszą komunię, czy na urodziny, można podarować najbliższym drewnianą, personalizowaną skrzynkę z imieniem, tzw. pudełko wspomnień.

Nasze Porady