Treść główna

Porady Ciekawostki Styl rustykalny w Twoim domu

Styl rustykalny w Twoim domu

Mogłoby się wydawać, że architektura i wystrój wnętrz dwudziestego pierwszego wieku dążą do wrażenia nowoczesności i oryginalności. Czy jednak zawsze tak jest? Czy meble muszą zawierać elementy metalowe lub plastikowe, odpowiednie dla naszych czasów? Oczywiście, że nie! Zachwyć się stylem rustykalnym.

styl rustykalny

 fot. marcusfrieze


Coraz częściej można spotkać osoby, które wybierają rustykalny wystrój wnętrz. Jest to styl bazujący na prostocie i skromności połączonej z elegancją. Meble rustykalne zazwyczaj w stu procentach składają się tylko i wyłącznie z drewna, nie licząc oczywiście mechanizmów i części spajających.
Kupując szafy, łóżka i kredensy w naturalnej barwie drewna, tworzy się niesamowity nastrój w swoim mieszkaniu. Co więcej, rustykalne meble drewniane mają to do siebie, że praktycznie zawsze będą pasować do konkretnego pomieszczenia. Chodzi tu oczywiście o konstrukcje pokrywane jedynie bezbarwną emalią, zapewniającą piękny blask i gładką powierzchnię.

meble rustykalne

 fot. stevebennettbuilders

Meble rustykalne

Dosyć często rustykalny wystrój wnętrz nazywany jest wystrojem wiejskim. Nazwa ta jednak wcale nie wskazuje tutaj na żadne wady – wręcz przeciwnie. Nowoczesne meble rustykalne są wykonywane naprawdę profesjonalnie i solidnie, przez co jakością nie odbiegają od tych tradycyjnych konstrukcji. Ciężko też znaleźć te konstrukcje wykonane pobieżnie i niestarannie. Dlaczego? Otóż dlatego, że meble rustykalne wykonują tylko prawdziwi specjaliści, którzy mają w stolarstwie wieloletnie doświadczenie. Bierze się to z tego, że stworzenie pięknego zestawu mebli utrzymanego tylko w tradycyjnej barwie drewna wcale nie jest proste. Aby stworzyć coś ciekawego i nowego, trzeba bawić się krawędziami, wypukłościami i zagłębieniami, a także naklejanymi segmentami. Niezbędne są tu odpowiednie maszyny stolarskie, wiedza i doświadczenie. Połączenie kilku takich technik pozwala stworzyć z pozoru proste i skromne, ale w rzeczywistości dobrze przemyślane i starannie dopracowane meble rustykalne.

kuchnia rustykalna

 fot. stevebennettbuilders

Wnętrza rustykalne

Jeżeli w całym mieszkaniu zostanie zastosowany rustykalny wystrój wnętrz, to można być pewnym, że zrobi to wrażenie na gościach. Drewno jest materiałem przyjemnym dla oka, więc każdy będzie mógł się czuć swobodnie jak u siebie w domu. Meble rustykalne, w tym przede wszystkim te kuchenne, praktycznie zawsze posiadają elementy niedużych światełek czy halogenów. Gdy nocą się je włącza, tworzy się niepowtarzalny efekt – pokryte bezbarwną emalią drewno odbija światło i przejmuje piękny, klimatyczny blask.

styl rustykalny

 fot. stevebennettbuilders